Już po raz piąty, Gmina Hrubieszów przystąpiła, w tym roku, do ogólnopolskiej akcji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”. Dzięki temu, wszyscy chętni będą mogli zupełnie bezpłatnie zwiedzić Wioskę Gotów w Masłomęczu w dniu 13 maja 2018 r. w godzinach 10.00 – 18.00. Program przewiduje m.in. zapoznanie się z dawnym rzemiosłem gockim i gocką kuchnią. Będzie można zostać świadkiem inscenizacji potyczki i spróbować się na torze łuczniczym. Na godziny: 11.00, 13.00 i 15.00 przewiduje się grupowe zwiedzanie Wioski z udziałem profesjonalnego przewodnika. Na zwiedzających czekają jeszcze inne atrakcje, w tym w godzinach 12.00 – 13.00 przewidziano poczęstunek potrawami kuchni gockiej.
Akcja „Dni Otwartych Funduszy Europejskich” jest ponownie elementem dużej kampanii europejskiej Europe in My Region (EIMR).

Copyright © 2018 Urząd Gminy Hrubieszów.