„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja typu „Gospodarka wodno-ściekowa” pn. „Budowa sieci wodociągowej z przyłączami i indywidualnych oczyszczalni ścieków w m. Cichobórz, Kosmów i Ślipcze” mająca na celu stworzenie atrakcyjnych warunków dla przedsiębiorców i mieszkańców miejscowości Cichobórz, Kosmów i Ślipcze dzięki zapewnieniu dostępu do wybudowanej sieci wodociągowej i indywidualnych oczyszczalni ścieków przy 4 budynkach użyteczności publicznej, przyczyniające się do rozwoju lokalnego współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: budowa zbiorowego systemu zaopatrzenia w wodę o łącznej długości 26,113 km oraz budowa 4 indywidualnych oczyszczalni ścieków. Brak infrastruktury na obszarach wiejskich, w tym sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, jest jednym z powodów utrudniających rozwój przedsiębiorczości, a także odpływ ludności z terenów nieuzbrojonych. Budowa wodociągu i indywidualnych oczyszczalni ścieków przy budynkach użyteczności publicznej w miejscowościach Cichobórz, Kosmów i Ślipcze będzie przyczyniać się do stymulowania rozwoju przedsiębiorczości, stwarzając bardziej korzystne warunki dla tworzenia mikroprzedsiębiorstw oraz np. działalności agroturystycznej. Wpłynie również na poprawę warunków życia mieszkańców miejscowości.

Copyright © 2018 Urząd Gminy Hrubieszów.