Dnia 10.12.2018 r. o godzinie 10.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbędzie się szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich organizowane przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Hrubieszowie. Spotkanie ma na celu przedstawienie procedur nadawania osobowości prawnej kołom gospodyń wiejskich, zapewnienie możliwości szybkiej ich rejestracji oraz wsparcie ich działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich oraz kultywowania folkloru i polskiej tradycji.

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2012-2020 w terminie do 17 grudnia 2018 r. w ARiMR można składać wnioski w ramach działania „Współpraca” pomoc zostanie przyznana na operacje, których przedmiotem jest m.in. opracowanie i wdrożenie nowego lub znacznie udoskonalonego produktu rolnego lub opracowanie i wdrożenie nowych lub znacznie udoskonalonych technologii lub metod organizacji i marketingu dotyczących produkcji, przetwarzania lub wprowadzania do obrotu produktów rolnych. Do wykorzystania w tym naborze jest 56,76 mln euro. Informacje dotyczące tego programu udzielane są pod numerem telefonu: 800 38 00 84.

Gmina Hrubieszów otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w kwocie 18.500,00 zł na zadanie: Konkurs ekologiczny pn. „Środowisko naturalne nasze-największe bogactwo”. Za w/w dofinansowanie oraz środki własne gminy (łącznie 55494,36 zł) dokonano zakupu nagród rzeczowych dla sołectw uczestniczących w konkursie oraz dla osób, których posesje uznano za szczególnie wyróżniające się.

Ilustracja artykułu25 listopada br. wejdą w życie przepisy, które umożliwią zabezpieczenie zmian pokoleniowych w firmach i pozwolą na zachowanie ciągłości działania w przypadku śmierci przedsiębiorcy. Dzięki temu przedsiębiorca może wyznaczyć tzw. zarządcę sukcesyjnego. Wniosek o wpis zarządcy sukcesyjnego przedsiębiorca może złożyć elektronicznie za pośrednictwem systemu CEIDG lub osobiście w wybranym urzędzie gminy.

Wójt Gminy Hrubieszów ogłasza nabór do komisji konkursowej oraz zaprasza osoby reprezentujące organizacje pozarządowe lub podmioty, o których mowa w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach komisji konkursowej powołanej do opiniowania ofert na realizację zadań publicznych w ramach otwartych konkursów ofert.

Copyright © 2018 Urząd Gminy Hrubieszów.